Jak sprawdzić wiarygodność oferty dla pożyczek online?
Szybkie tempo życia w dzisiejszym świecie i wciąż rosnące wydatki to główne czynniki sprawiające, że coraz chętniej sięgamy po pożyczki online. Chcąc w szybkim czasie uzyskać dodatkowe środki na nagłe wydatki, warto jednak nie dać się zwariować i zadbać o swoje bezpieczeństwo – chodzi bowiem nie tylko o oszustów, ale przede wszystkim o oferty z ukrytymi założeniami, na których można naprawdę wiele stracić. Jak sprawdzić, czy dana pożyczka online to bezpieczna opcja? Podpowiadamy!
Pożyczka online – dlaczego warto sprawdzić wiarygodność oferty?
Przed zaciągnięciem jakiegokolwiek nowego zadłużenia finansowego warto przeanalizować wiarygodność instytucji udzielającej pożyczki. Brak należytej ostrożności może skutkować zawarciem umowy pożyczki opartej na niekorzystnych dla pożyczkobiorcy warunkach spłaty. Ochrona przed niekorzystnymi warunkami to jednak nie wszystko – niedostateczne sprawdzenie warunków pożyczki online naraża nas także na ryzyko poniesienia ukrytych kosztów, które nie zostały wprost przedstawione w umowie. Jasność i przejrzystość zawieranej umowy to bardzo istotne czynniki, dzięki którym można zweryfikować wiarygodność oferty. Istotną kwestią jest także zapewnienie bezpieczeństwa danych osobowych, które podczas zawarcia umowy przekazujemy instytucji udzielającej pożyczki. Chcąc zatem zaciągnąć pożyczkę online, warto mieć na uwadze kilka wskazówek, dzięki którym nie tylko nie narazimy się na dodatkowe koszty, ale też zapewnimy sobie bezpieczeństwo.
Jak sprawdzić wiarygodność firmy udzielającej pożyczki online?
Krajowy Rejestr Sądowy to podstawowe źródło informacji o pożyczkodawcach. W tych rejestrach sprawdzisz wiarygodność firmy pozabankowej. To realna opcja weryfikacji legalności prowadzonej działalności w sferze finansowej. Jeśli znajdziesz w rejestrach KRS jakiekolwiek podejrzane wpisy o pożyczkodawcy, lepiej zrezygnuj ze współpracy z taką firmą. Najważniejsze jest to, aby pożyczkodawca miał przypisany indywidualny numer KRS. To gwarancja, że przedsiębiorstwo działa legalnie, aczkolwiek występowanie negatywnych wpisów może być informacją, że lepiej omijać taką firmę pożyczkową szerokim łukiem.
Warto także zweryfikować wiarygodność firmy pożyczkowej za pomocą listy opracowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. Na liście ostrzeżeń publicznych KNF znajdują się podmioty podejrzane o popełnienie przestępstw, stąd brak firmy na tej liście jest pozytywnym sygnałem. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) to kolejne pomocne źródło, a jej rejestracja jest bezpłatna. CEIDG to rejestr przedsiębiorców działających jako osoby fizyczne na terenie Polski. Brak firmy w tej bazie, którą można skonsultować online, może sugerować, że działa ona nielegalnie. Strona CEIDG zawiera również dodatkowe informacje na temat firmy, co umożliwia lepsze zrozumienie jej funkcjonowania i podejmowanie decyzji dotyczących korzystania z jej usług.
Skorzystaj też z dobrodziejstw internetu – opinie publikowane przez internautów w sieci sprawdzą się w tym przypadku doskonale. Opinie dotychczasowych i obecnych klientów często zawierają relacje z własnych doświadczeń oraz doświadczenia ich znajomych. Dlatego jeśli dana firma udzielająca pożyczek – mimo obecności w rejestrze KRS czy CEIDG – posiada liczne nieprzychylne recenzje, a nawet ostrzeżenia, warto unikać ryzyka i rozważyć inną ofertę. Lepiej wybierać propozycje, z których korzysta już wielu ludzi – w takich przypadkach istnieje mniejsze ryzyko niepowodzenia.
Warto także porównywać różne oferty przy pomocy dostępnych online porównywarek. To pozwoli na znalezienie najkorzystniejszej oferty. Rzetelnie aktualizowane rankingi mogą być naprawdę dobrym źródłem informacji. Firma udzielająca pożyczek znajdująca się wysoko w takim rankingu prezentuje ofertę godną uwagi. Jeśli chodzi o szczegółowe opłaty, warto korzystać również z dedykowanych kalkulatorów dostępnych online. Jeśli chcesz wziąć pożyczkę online, dowiedz się więcej o bankowości elektronicznej na stronie https://www.kasastefczyka.pl/bankowosc-elektroniczna.
Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.
Źródła:
https://www.fines.pl/porady/jak-sprawdzic-wiarygodnosc-firmy-pozyczkowej-poradnik-dla-pozyczkobiorcow/#span-style-font-weight-400-bezpieczenstwo-w-ramach-pozyczki-pozabankowej-o-wiarygodnosc-pozyczkodawcy-podsumowanie-span
https://www.bankier.pl/smart/wiarygodnosc-firmy-pozyczkowej-jak-i-gdzie-ja-sprawdzic#wiarygodnosc-firmy-pozyczkowej-po-co-ja-sprawdzac