Mężczyzna wprowadza dokumenty do Krajowego Systemu e-Faktur

Jak dołączyć do Krajowego Systemu e-Faktur?

Dołączenie do Krajowego Systemu e-Faktur nie ominie żadnego polskiego przedsiębiorcy. Warto już teraz zacząć korzystać z e-fakturowania i wszystkich korzyści, jakie się z tym wiążą. W nowej księgowej codzienności pomoże Ci się odnaleźć Comarch EDI – platforma, która umożliwia łatwe dopasowanie formatu dokumentów księgowych do wymogów KSeF.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym jest system KSeF,
  • od kiedy korzystanie z KSeF będzie obowiązkowe,
  • z jakiego narzędzia skorzystać, aby łatwiej zacząć e-fakturowanie.

System KSeF – rządowy sposób na zapobieganie wyłudzeniom VAT

Zanim dowiesz się, jak najłatwiej zacząć skorzystać z Krajowego Systemu e-Faktur, warto zastanowić się nad tym, czym on tak właściwie jest. KSeF to platforma teleinformatyczna, za pomocą której przedsiębiorcy mogą odbierać, wysyłać oraz aż przez 10 lat przechowywać firmowe dokumenty w formie faktur ustrukturyzowanych – czyli zgodnych z wymogami systemu i posiadających unikalny numer identyfikujący.

Aplikacja KSeF ma na celu zapobieganie oszustwom podatkowym. Model clearance, na którym opiera się system, jest nowością w Polsce, ale działa już w kilku innych krajach, gdzie zdobywa coraz większe uznanie.

KSeF – od kiedy obowiązkowy?

E-faktury KSeF zagoszczą w każdej polskiej firmie już w 2024 roku. Oznacza to, że za około rok faktury będą obowiązkowo zapisywane w systemie KSeF i przechowywane w formacie KSeF XML. Zastanów się jednak, czy nie warto już teraz zacząć integrację z  KSeF i (jeśli jeszcze tego nie robisz) wystawiać faktury ustrukturyzowane – tym bardziej, że proces może być czasochłonny i wymagający podjęcia kilku decyzji. Jeśli jednak wdrożysz KSeF wcześniej, nic Cię nie zaskoczy.

KSeF – integracja z Comarch dla łatwiejszego dołączenia i korzystania z systemu

Wprowadzenie do KSeF faktury dostosowanej do wymogów systemu może początkowo być sporym wyzwaniem. Na szczęście możesz sobie to ułatwić, korzystając z Comarch EDI – platformy działającej w modelu SaaS, która powstała z myślą o maksymalnym uproszczeniu przedsiębiorcom korzystania z KSeF. Narzędzie będzie pomagać Ci w każdym aspekcie korzystania z systemu, ponieważ:

  • nada każdej wprowadzanej fakturze odpowiednią specyfikację,
  • zadba o weryfikację zgodności faktury z dokumentami powiązanymi, takimi jak zamówienia czy dokumenty logistyczne,
  • zapewni proste archiwizowanie dokumentów (wraz ze statusami, UPO i numerami ID),
  • ułatwi Ci rozliczanie korygujących faktur ustrukturyzowanych,
  • zapewni automatyczne ponawianie transmisji w przypadku zastojów po stronie KSeF.

Wgląd do dokumentów otrzymasz za pośrednictwem aplikacji webowej albo automatycznego dostępu. Jeśli zechcesz, będziesz mógł dodatkowo skorzystać z aplikacji EDI Tracking (usługa pozwalająca na śledzenie bieżącego statusu faktury), walidacji biznesowych, a także strumieniowania faktur przychodzących do wielu systemów wewnętrznych. Do Twojej dyspozycji jest też help-desk Comarch, który służy pomocą w przypadku jakichkolwiek niejasności lub problemów technicznych.

Warto wiedzieć, że centralny hub Comarch pozwala na rozbudowę narzędzia o kolejne wymagane dokumenty. Jest ona prowadzona na bieżąco dla wszystkich użytkowników – czy to nowych, czy obecnych. Nie musisz też martwić się, że gwałtowne wzrosty transmisji spowodują przestoje w obiegu dokumentów – inteligentne rozwiązania EDI są na to przygotowane!

Dzięki Comarch EDI ilość prac administracyjnych w Twojej firmie może zmniejszyć się nawet o 60%. Z taką pomocą wystawianie i odbieranie e-faktur KSeF będzie wygodne, błyskawiczne, a przede wszystkim bardzo proste. Z pewnością szybko docenisz to Ty, Twoi pracownicy oraz kontrahenci.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij