Jak dobrać okulary dla siebie

Jak dobrać okulary dla siebie?

W obecnych czasach, każdy optyk oferuje ogromną ilość oprawek. Zarówno, jeżeli chodzi o zwykłe okulary, np. te do czytania, jak również przeciwsłoneczne. Jak wybrać te najbardziej odpowiednie oprawki dla siebie? Pytanie na które można odpowiedzieć w sposób różnoraki. Wpływ będzie miało na to wiele czynników, które warto omówić pokrótce.

Wada wzroku

Zanim jednak dojdzie do wyboru odpowiednich oprawek (jeżeli chodzi o okulary tradycyjne), konieczne będzie potwierdzenie wady wzroku. Zrobi to m.in. okulista w Kętach, który określi, czy komuś potrzebne są plusy, minusy, czy też mieszana kombinacja. Nigdy nie należy kupować okularów bez tego, ponieważ można sobie samodzielnie, jeszcze bardziej zaszkodzić, a tego chyba nikt by nie chciał.

Kształt twarzy

Salon optyczny w Tychach, czy też w innym mieście, będzie miejscem, gdzie trzeba złożyć wizytę, w celu doboru odpowiednich oprawek. Warto wiedzieć samodzielnie, na co należy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że wybiera się trafiony produkt. W pierwszej kolejności należy poznać swój kształt twarzy. Wyróżnia się następujące kształty twarzy:

  • owalna – ładnie zarysowane kości policzkowe. Nieco wydłużone czoło i podbródek. To tym osobom łatwiej wybrać oprawki, ponieważ mogą bazować na wszystkich modelach.
  • okrągła – pełne policzki. Łagodne rysy twarzy. Takie osoby powinny bazować na oprawkach kwadratowych lub prostokątnych.
  • trójkątna/w kształcie serca – szerokie czoło. Ostre rysy twarzy. Mały, lekko zaostrzony podbródek. Takie osoby powinny kupić dla siebie oprawki w kształcie okręgu. W grę wchodzą również oprawki owalne.
  • prostokątna, ewentualnie podłużna – kształt pośredni pomiędzy kwadratem a owalem. Prosta linia włosów, wysokie czoło. To dla nich dedykowane są oprawki owalne lub okrągłe, jakie mogą delikatnie wychodzić poza obręb twarzy.
  • kwadratowa – osoby o mocno zarysowanych kościach policzkowych i linii szczęki. Takie osoby powinny wybrać mocno zaokrąglone oprawki.

O czym jeszcze pamiętać?

Dobry optyk Czechowice powinien również uwzględnić materiał, z jakiego okulary (a dokładnie oprawki) będą wykonane. Tym bardziej, jeżeli ktoś będzie używał ich w ekstremalnych warunkach. Nie każda osoba pracuje w biurze, ale np. fizycznie na budowie. Specjalne okulary powinny mieć również małe dzieci, które są w stanie jeszcze szybciej je zniszczyć. Warto poinformować optyka o tych, w jakich warunkach przebywa się na co dzień. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że okulary będą długo służyć, a wydatek na nie poniesiony, na pewno będzie opłacalny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij