Czym jest swingowanie Polscy swingersi w coraz liczniejszej grupie!

Czym jest swingowanie? Polscy swingersi w coraz liczniejszej grupie!

Swinging to inaczej aktywność seksualna, która opiera się na uprawianiu seksu grupowego z obcymi sobie ludźmi. Jest to opcja dla singli, jak również par będących w związkach (nawet małżeńskich).

Często swingowanie mylone jest z poliamorią, co jest błędem, ponieważ to pierwsze opiera się na przygodnym seksie bez zobowiązań, a to drugie dotyczy związków opartych na miłości i przywiązaniu. Kim więc są swingersi, gdzie można ich spotkać i czy w Polsce jest to popularne?

Kim są swingersi?

To ludzie – najczęściej małżonkowie, narzeczeni oraz pary każdej płci, które szukając urozmaicenia w pożyciu intymnym wymieniają się między sobą partnerami seksualnymi. Często między swingersami nawiązuje się nić sympatii, przyjaźni i spotykają się oni często, wymieniając między sobą małżonkami w przyjaznej atmosferze. Nie może być jednak mowy o zbytnim zbliżeniu emocjonalnym między partnerami obu stron, ponieważ może doprowadzić to do zazdrości, zdrad (takich, o których partner/ka nie wie), wrogości i w konsekwencji prowadzić do zakończenia związków obu par. Dlatego powinna to być relacja oparta na miłym spędzeniu czasu razem i seksualnej relacji, lecz bez angażowania się żadnej ze stron.

Kim są swingersi

Kim są swingersi

Kiedy pojawili się swingersi?

Wbrew pozorom to nie pojawili się oni dopiero współcześnie, w XXI wieku, lecz dużo, dużo wcześniej. Na początku XX wieku, w latach 50 i 60-tych pojawili się pierwsi amatorzy wymiany par. Odbywało się to wszystko w czasach rewolucji seksualnej w Stanach Zjednoczonych, gdzie znacznie poluzowały się stare zasady moralne, którymi jeszcze niedawno mocno się przejmowano i zaczęto żyć mniej pruderyjnie.

Gdzie można spotkać swingersów?

Dzielenie się partnerami przez swingersów odbywa się zazwyczaj w specjalnie do tego przystosowanych klubach, wyłącznie dla fascynatów tego typu aktywności seksualnych.

W Polsce tego typu kluby znajdują się w takich miastach jak Lubliniec (blisko Częstochowy), Łódź, Czeladź, Częstochowa oraz oczywiście Warszawa. Wyposażone są niejednokrotnie w specjalnie zaprojektowane pokoje do praktyki BDSM, z dużymi łóżkami, które pomieszczą wiele osób, spa, prysznice, pokoje do masażu oraz dyskretną, miłą i fachową obsługę.

Również imprezy swingersów odbywają się w prywatnych domach samych zainteresowanych, jednak klubu cieszą się dużo większą popularnością.

Gdzie można spotkać swingersów

Gdzie można spotkać swingersów

Jakie są zalety swingowania?

Idea swingowania do teraz wzbudza sporo emocji i kontrowersji, jednak warto zastanowić się nad jego zaletami, których wbrew pozorom jest sporo. Wśród korzyści znajdują się przede wszystkim:

  • urozmaicenie i dodanie pikanterii życiu intymnemu,
  • możliwość poznania wielu ciekawych ludzi z całego świata,
  • dobra zabawa w luksusowych warunkach i przeżycie przygody, którą zapamięta się na całe życie,
  • poznanie swojej seksualności oraz drugiej połówki,
  • pozbycie się wstydu, zyskanie pewności siebie i otwarcie się na nowe doznania w sferze erotycznej,
  • wcielenie w życie głęboko skrywanych fantazji seksualnych,
  • rozpalenie przygasłych emocji w związku i wzrost zaufania do kochanej osoby.

Czy warto namawiać partnera/partnerkę do zostania swingersem?

Nie warto zmuszać ukochanej osoby do swingowania, jeśli nie ma na to ochoty, ani swingować bez wiedzy drugiej osoby. Może to prowadzić do pogorszenia stosunków w związku, poprzez kłamstwa, wywieranie presji, szantażowanie i zmuszanie do robienia czegoś wbrew woli osoby ukochanej. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do zakończenia związku w atmosferze wzajemnych pretensji, obwiniania się nawzajem i przerzucania winą za rozpad pożycia.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij