sklep z artykułami dla dzieci

Wyprawka dla drugiego dziecko – co należy kupić, a co można wykorzystać po starszym bracie?

Kolejne dziecko to następne szczęście, ale i kolejne wydatki. Nic więc dziwnego, że rodzice próbują je ograniczyć wykorzystując rzeczy po starszym rodzeństwie. Co się sprawdzi, a co bezwzględnie trzeba będzie kupić? Kompletujemy wyprawkę dla drugiego dziecka.

Ubranka: nowe czy po starszym bracie?

Jeśli różnica wieku pomiędzy dziećmi nie jest duża, to oczywiście możesz skorzystać z ubranek po starszym bracie malucha. Gdy jest większa wszystko zależy od sposobu w jaki były przechowywane, czy np. nie zbierały kurzu na strychu. Jeśli ubranka były umieszczone w szafkach i wyprane i czekały na swoją kolej, to znaczy pojawienie się kolejnego dziecka, to jak najbardziej można je wykorzystać. Oczywiście przed użyciem jeśli długo leżały warto wyprać je w hipoalergicznym proszku. Na pewno sporo ubranek nowych dziecko, podobnie jak jego starszy brat dostanie od bliskich. Zatem naprawdę na pierwszym etapie nie ma potrzeby, by się dodatkowo wykosztowywać. Wszak sporo i tak wydasz na środki czystości, pielęgnację, szczepienia dodatkowe, np. przeciwko rotawirusom itp.

Kup nowy fotelik samochodowy w sklepie z artykułami dla dzieci

Na ubrankach zaoszczędzisz, ale na bezpieczeństwie dziecka oszczędzać nie możesz. Jeśli masz fotelik samochodowy po starszym bracie, w którym jeździł przez kilka lat, gdyż był to model z grup mieszanych, to absolutnie nie możesz go wykorzystać. Gdy korzystałaś z fotelika z pierwszej grupy dla dzieci do pierwszego roku życia, to też nie masz pewności, że przy intensywnej eksploatacji nie ma mikrouszkodzeń, które w przypadku wypadku mogą spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu dziecka, bowiem fotelik nie będzie chronił jak należy. W końcu sklep z artykułami dla dzieci Smile oferuje Ci naprawdę dobre modele, z wysokimi ocenami w testach zderzeniowych i to w dodatku często w obniżonych cenach. Możesz zdecydować się także, podobnie jak dla starszego dziecka, na fotelik, który posłuży na dłużej z wkładką dla noworodka. W ten sposób zaoszczędzisz, a nie narazisz na szwank bezpieczeństwa i zdrowia dziecka.

Wózek – czy nada się ten po starszym bracie?

Kwestia wymiany wózka zależna jest od jego stanu i tego, jak intensywnie był eksploatowany. Np. w przypadku tzw. wózków do joggingu na pewno należy sprawdzić, czy wszystko działa jak należy, przede wszystkim hamulce. Zużyciu może ulegać także zawieszenie wózka. Wtedy musisz zastanowić się, czy opłaca Ci się jego naprawa, czy lepiej postawić na nowy wózek. Tu znów możesz w pewnym sensie zaoszczędzić, gdyż dostępne są modele 2w1, które posłużą dziecku do trzeciego czy nawet czwartego roku życia. Spory wybór asortymentu znajdziesz w sklepie z artykułami dla dzieci online. Zatem nie musisz nawet wychodzić z domu, by kupić wysokiej klasy wózek.

Łóżeczko tak, ale materacyk już nie

" sklep z artykułami dla dzieci"

Na pewno sprawdzi się łóżeczko po starszym bracie, ale oczywiście pewnie trzeba je ponownie złożyć. Natomiast warto wymienić materacyk, chyba że stary można wyprać. Jednak nie jest to bardzo duży wydatek, a w ten sposób można zapewnić dziecku pełen komfort. Jeśli poprzednie dziecko miało materacyk z włóknem kokosowym czy kukurydzianym, to teraz możesz postawić na taki sam albo wypróbować materac lateksowy.

Czy kupować nowe butelki?

Przeglądając fora dla matek można zauważyć, że często zadającym pytanie jest to, czy można używać butelek po starszym dziecku. Tutaj odpowiedzi może udzielić rekomendacja producenta. Bardzo często plastikowe butelki mają termin przydatności. W końcu z czasem plastik staje się porysowany czy mogą pojawić się mikrouszkodzenia. Zatem odpowiedź powinna być łatwa. Butelki należy kupić nowe, nawet jeśli jest się gorącym zwolennikiem ekologii. Można wszak wybrać takie, które są przeznaczone później do recyklingu. Ponadto butelka z czasem może tracić swoje właściwości odporności na ciepło. Pomyśl jak często myje się i sterylizuje butelki dla noworodka. Powinno się je wymieniać nawet w przypadku pierwszego dziecka, więc zostawianie ich dla kolejnego nie jest dobrym pomysłem, chyba, że chcesz je karmić dodatkowo drobinkami plastiku.

Nie trzeba chyba przypominać, że smoczek do butelki także powinien być nowy, wszak na pewno zaworek nie wytrzyma wielokrotnego mycia i użytkowania do czasu pojawienia się kolejnego dziecka, a przecież zapobiega on częściowo kolkom. Warto zwrócić uwagę, by butelki pozbawione były bisofenolu A.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij