tatuaże bydgoszcz

Tatuaże w stylu sketch – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Tatuaże są modne i to wie każdy. Oczywiście moda się zmienia, jednak nie od dziś wiadomo, że choć się zmienia, to styl pozostaje. A dziś właśnie skupimy się na stylu. Wszak nie zawsze przy wyborze dziary trzeba kierować się tym, co jest na czasie, lecz można kierować się tym, co do nas przemawia. Na pewno ciekawym wyborem jest styl sketch. Czas więc dowiedzieć się o nim więcej.

Tatuaże w styli sketch – zacznijmy od historii

Sketch jest słowem, które możemy przetłumaczyć jako szkic. Kojarzy się on zazwyczaj z odręcznym rysunkiem, który uznawany jest za nieskończony. Można więc powiedzieć, że stanowi wizję artysty na dany temat, jednak jej realizacja jest nieukończonym medium artystycznym. Właśnie od tego medium artystycznego wziął się styl sketch. Tutaj musicie wiedzieć, że ten styl narodził się na początku XX wieku i niemal od razu uzyskał dużą rzeszę fanów i obecnie owa rzesza powiększa się jeszcze bardziej. Na pewno ma na to wpływ fakt, że takie dziary wyróżniają się, wszak są niczym niedokończone, ale też zarazem dopracowane i od razu widać daną wizję artystyczną. Oczywiście może być ona dla kogoś niezrozumiała, ale jednak jest widoczna. Można powiedzieć, że sketch ma w sobie sporo z klasyki, ale jednak też dużą dawkę oryginalności i przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to styl współczesny, zatem nadal jego ramy nie są ściśle określone.

Poznaj cechy stylu sketch

Jak sama nazwa wskazuje ten styl prezentuje się niczym namalowany za pomocą ołówka czy też węgla. Rzeczywiście ma w sobie sporą dawkę nonszalancji. Tutaj musicie też wiedzieć, że w dziarach nie są zaznaczone wyraźne krawędzie. Często nie ma ich w ogóle bądź też są rozmyte, co dodatkowo potęguje efekt. Dzięki temu wyraz artystyczny jest wyjątkowy, podobnie zresztą jak przekaz. Obraz takich tatuaży jest jasny bądź ciemny. Jednocześnie można tworzyć kontrast czy nawet cieniowanie. Część tła może zostać zamazana, a określona część przykuwać uwagę, wszak można ją podkreślić poprzez nieco mocniejsze dozowanie koloru. Ale pamiętajcie, że w początkach tego stylu jedynym słusznym kolorem był czarny, ewentualnie mieszany z nieco jaśniejszym odcieniem szarości. Aktualnie często miesza się ten styl z innymi, choćby akwarelą, czy też stylem graficznym i przez to dodaje się kolorów. Jednak jeżeli zależy Wam na uzyskaniu efektu z prawdziwego zdarzenia, to zdecydowanie należy postawić na występowanie tylko i wyłącznie czarno-białego koloru, dzięki temu będzie naprawdę przypominał szkice ołówkowe, niczym wydarte z jakiegoś dziennika. Tatuaże w stylu sketch najlepiej się prezentują w dużym rozmiarze bądź względnie dużym. Najczęściej wykonuje się je w formie rękawu, w ten sposób efekt wizualny jest najlepszy.

Tatuaż w stylu sketch tylko w dobrym salonie

Nie będziemy Was oszukiwać. Prawda jest taka, że nie każdy tatuator poradzi sobie z wykonaniem takiej dziary. Wymaga ona naprawdę dużych umiejętności technicznych, ale też zmysłu artystycznego. Można wręcz powiedzieć, że trzeba mieć olbrzymi talent, a co za tym idzie, cena takiej dziary nie będzie należała do najniższych, jednak efekt wart jest nawet wysokiej ceny. Za najsłynniejszego tatuażystę uznaje się Franka Carrillo, który mieszka w Brazylii. Często mówi, że najlepsze pomysły przychodzą mu do głowy po rozmowie z klientem. Na szczęście nie trzeba wcale jechać do Brazylii, by cieszyć się z takich tatuaże. Bydgoszcz jest miastem, gdzie znajdziecie świetny salon SKY TATTOO. Gwarantujemy, że pracują tam artyści z prawdziwego zdarzania, którzy wykonają dla Was tatuaże prezentujące się niczym dzieła sztuki.

 

Dla kogo takie dziary sprawdzą się najlepiej?

Jak już wspominaliśmy tatuaże w tym stylu nie są najmniejsze. Mogą wręcz tworzyć trójwymiarowy efekt, ale też historię z fabułą, zajmują więc sporo miejsca na ciele. Dlatego najlepiej sprawdzają się dla ludzi, którzy chcą się wyróżniać, ale też przyciągać uwagę. Prawda jest taka, że trudno obok nich przejść obojętnie. Jeżeli jesteście kreatywni i odważni, to będzie to dla Was naprawdę dobry wybór.

A gdy zdecydujecie się na styl sketch, to znajdźcie dobre studio tatuażu. Oczywiście dwa razy przemyślcie swoją decyzję, gdyż to duże tatuaże, które przykuwają uwagę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij