poradnia dietetyczna Kielce

Co zrobić, gdy odchudzasz się, a jednak tyjesz? Tylko sprawdzone rady!

Otyłość jest chorobą cywilizacyjną i niestety z roku na rok rośnie liczba osób, które się z nią zmagają. Pamiętajcie, że otyłość to nie tylko dodatkowe kilogramy, lecz niestety także problemy z układem krążenia, duże ryzyko cukrzycy i też większe ryzyko nowotworów. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych i pragnie walczyć o swoje zdrowie. Co jednak zrobić, gdy odchudzasz się, a jednak tyjesz? Poznajcie tylko sprawdzone rady.

Systematyczność ma znaczenie

Na początek odpowiedzcie sobie na pytanie, czy jesteście systematyczni, a pod tym słowem kryje się regularność posiłków. Otóż, aby zgubić nadprogramowe kilogramy nie można się głodzić, bo głodzenie się spowoduje tylko to, że Wasz metabolizm zwolni, a przez to kilogramów będzie Wam przybywać, a nie ubywać. Dlatego bardzo ważne jest, aby jeść regularnie i liczy się tutaj ilość. Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie w równych odstępach czasu, a ostatni nie może być później niż dwie godziny przez snem bądź też nie później niż o 20. Jeżeli potem nadal chce się Wam jeść, to musicie zadowolić się wypiciem wody. Posiłki muszą być małe, ale treściwe. Przede wszystkim powinny być oparte na dużej ilości warzyw. Oczywiście nie zapominajcie, że należy jeść optymalnie najnaturalniejsze produkty, czyli jedzenie śmieciowe jest zabronione. Teraz zastanówcie się czy przypadkiem nie jadacie jednego, czy dwóch posiłków, zamiast kilku mniejszych i wartościowych. Niestety wiele osób głodzi się i je nieodpowiednie jedzenie, a przez to ma potem problemy z niedoborami.

Czy zażywałaś suplementy na odchudzanie?

Nie ma się co oszukiwać rynek suplementów na tzw. odchudzanie się ma się ciągle dobrze, bo nadal wiele osób nie rozumie, że ich zażywanie jest bardzo szkodliwe i jedyne do czego może doprowadzić, to wyjałowienie jelit. To, że zażywając takie suplementy chudniecie jest wynikiem tylko tego, że Wasz organizm wydala wodę z organizmu i zwyczajnie stajecie się coraz bardziej odwodnieni. Suplementy nie są pomocne, a wręcz są szkodliwe. Ich zażywanie może doprowadzić do biegunek, wyjałowienia flory bakteryjnej i niedoborów i do tego jeszcze przytyjecie. Zatem absolutnie nie warto, a wręcz nie można. Jeżeli macie problemy z wypróżnianiem się, co także może się zdarzyć na skutek otyłości, to należy zwiększyć podaż błonnika pokarmowego, którego duże ilości znajdują się choćby z mące z pełnego przemiału, czyli należy przygotować choćby bułki z takiej mąki. Ale możecie też jadać pieczywo pełnoziarniste. Duże ilości błonnika pokarmowego znajdują się w płatkach żytnich, w porzeczkach i malinach, ale i pestkach dyni czy ziarnach słonecznika.

Czy ćwiczysz?

Tylko połączenie diety i ćwiczeń może przynieść optymalne efekty, zatem jedno i drugie jest ważne. Ale pamiętajcie, że wprowadzenie zdrowego stylu życia obowiązuje Was nie tylko do czasu, aż zgubicie nadprogramowe kilogramy, lecz i potem. W innym przypadku znowu przytyjecie. A teraz odpowiedzcie sobie na pytanie, czy regularnie ćwiczycie. Jeżeli zależy Wam na szybkim, ale i zdrowym schudnięciu, powinniście odwiedzać siłownie przynajmniej 3 razy w tygodniu i ćwiczyć przynajmniej przez 40, najlepiej 60 minut. Jeśli jednak to za mało, to warto chodzić, ćwiczyć 4 razy w tygodniu. Do tego trzeba też zmienić nawyki, czyli zamiast jazdy samochodem, wybierać spacer. Poranny jogging także bardzo dobrze się sprawdza.

Poradnia dietetyczna – Kielce, Katowice, Warszawa…(i  twoje miasto też)

Jeżeli ćwiczycie, zdrowo się odżywiacie odstawiliście też używki, a nic nie pomaga, to wtedy koniecznie powinniście udać się do poradni dietetycznej. Kielce, Katowice, Warszawa i Wasze miejscowości też oferują usługi dobrych dietetyków. Zapiszcie się na wizytę. Ten specjalista przygotuje dietę specjalnie dla Was, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie, ale i Waszą wagę. Możliwe, że czeka Was też wizyta u endokrynologa, bo problemy z tarczycą także mogą powodować problemy ze schudnięciem, a czasem zażywane leki sprawiają, że apetyt jest wręcz nie do zatrzymywania. Tak dzieje się choćby w przypadku leku Mirtor.

 

Zastanówcie się, czy na pewno dobrze się odżywiacie i ćwiczycie regularnie. Jeżeli tak jest, to Wasz problem może leżeć głębiej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij