Rower elektryczny, hulajnoga elektryczna czy samochód elektryczny – czy rzeczywiście „elektryczność” ma sens?

Żyjemy w XXI wieku i mamy możliwość korzystania z nowoczesnych samochodów, ale co z tego, skoro i tak spędzamy sporo czasu w korkach. Na co dzień możemy otaczać się smart rozwiązaniami, które ułatwiają życie, a jednak oddychamy bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Można więc stwierdzić, że ta cała nowoczesność dużo nam daje, ale też sporo zabiera. Czym więcej korzystamy z różnych sprzętów i czym więcej kupujemy, tym bardziej zanieczyszczamy powietrze. Czy jednak z tej całej nowoczesności można korzystać w dobrej sprawie, tak aby nie cierpiało na tym środowisko? Wygoda rzecz ważna, podobnie zresztą jak ekologia. Ale liczy się do tego jeszcze funkcjonalność. Czy można to wszystko połączyć? Jasne, że tak. Wystarczy tylko postawić na e-bike, e-samochody czy e-hulajnogi.

Zalety rowerów elektrycznych, czyli nie tylko o modzie

Jazda na rowerze jest przyjemnością i to fakt niezaprzeczalny. Ale z drugiej strony nie dla każdego klasyczny rower może być środkiem transportu do pracy. Owszem jazda wpisuje się w zdrowy styl życia, ale jednak klasyczne rowery nie osiągają dużej prędkości, no chyba, że macie dobrą kondycję. Na szczęście można postawić na rowery elektryczne. Nadal wpisują się one w zdrowy styl życia. Możecie dzięki nim szybko dotrzeć do pracy i przy tym ominąć korki. Do tego rowery elektryczne nie emitują zanieczyszczeń. Tanio można je też naładować, co ma duże znaczenie biorąc pod uwagę fakt, że ceny benzyny są naprawdę wysokie. Do tego z rowerów elektrycznych mogą korzystać nawet osoby o słabej kondycji. Dzięki wspomaganiu możecie szybko dojechać w miejsce docelowe, a przy tym nadal jednak musicie pedałować. Rower elektryczny ze wspomaganiem rozpędza się do 25 km na godzinę, co jest dobrym wynikiem. Jeżeli więc chcecie zrobić coś dobrego dla siebie, ale i środowiska, to rzeczywiście e-bike są idealny rozwiązaniem. Tutaj polecamy Wam rower elektryczny w sklepzrowerami.pl. Wszystkie modele dostępne w tym sklepie są najwyższej jakości i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających. Swoją drogą e-bikes są też modne, co rzecz jasna jest kolejną zaletą.

Hulajnoga elektryczna, czyli smart rozwiązanie, gdy cenicie wygodę

W krajach Europy Zachodniej niewiele osób posiada samochód. Zazwyczaj samochody mają osoby z obrzeży miast, natomiast mieszkańcom dużych miast nie opłaca się kupować pojazdów. Wynika to z faktu, że i tak spędzaliby sporo czasu w korkach, a skoro mogą tego uniknąć to tak robią. I tutaj dobrze sprawdza się hulajnoga elektryczna. Jazda na niej jest przyjemnością i sprawia dużo frajdy. Jednocześnie również możecie ominąć korki, a przy tym nie przyczyniacie się do zanieczyszczenia powietrza. Nie trzeba wcale jej kupować, bo zawsze można wypożyczyć. Trudno się nie zgodzić, że zalet e-hulajnogi również jest sporo. Jedynie do czego można mieć zastrzeżenie to fakt, że jadąc na niej wykorzystuje się tylko silnik elektryczny, a nie pracę mięśni.

Samochód elektryczny – my jesteśmy na „nie”

O ile rowery elektryczne czy też hulajnogi elektryczne są świetnymi środkami transportu i warto je kupić, to jednak uważamy, że nie ma sensu kupować samochodu elektrycznego. Przede wszystkim jego cena jest bardzo wysoka. Do tego też trzeba zdawać sobie sprawę, że sam proces produkcji jest niezbyt ekologiczny i co ciekawe nawet klasyczne samochody na benzynę wypadają lepiej. Ale z drugiej strony po przejechaniu 200 tysięcy kilometrów taki pojazd staje się ekologiczny. Cóż, nie brzmi to dobrze. Natomiast jak wynika z raportu przygotowanego przez ICCT (International Council of Clean Transport) ślad węglowy samochodów elektrycznych jest 81% niższy niż w przypadku ich odpowiedników z napędem spalinowym. Zatem, aby taki samochód był ekologiczny swoje trzeba przejechać, a czy on to wytrzyma? Nie zapominajcie też, że infrastruktura w Polsce nie jest dostosowana do takich modeli.

Elektryki tak, ale nie wszystkie

Warto stawiać na ekologiczne rozwiązania. Tym bardziej, że są one dobre dla nas i przyrody, ale jednak nie wszystkie. Na dzień dzisiejszy samochody elektryczne się nie sprawdzają. Zwyczajnie nie tylko nie są ekologiczne, ale też ich cena potrafi odstraszyć. Zdecydowanie lepiej jest pozostać przy e-hulajnogach i e-rowerach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij