Naturyzm czyli na plaży bez stroju - gdzie w Polsce znajdziesz plaże dla nudystów

Naturyzm czyli na plaży bez stroju – gdzie w Polsce znajdziesz plaże dla nudystów?

Plaże dla nudystów to nie rzadko temat dość kontrowersyjny. Życie w zgodzie z naturą- czyli myśl przewodnia, całej filozofii naturyzmu, wciąż nie budzi zbyt przychylnych opinii. Niemniej jednak plaże dla naturystów są niezwykle popularne w innych Europejskich krajach, a co więcej, często są one świetnie oznakowane i nie rzadko znajdują się w pobliżu plaż regularnych. Okazuje się, że w naszym kraju również one istnieją, jednak ich oznakowanie pozostawia wiele do życzenia. Gdzie więc można znaleźć plaże dla nudystów w Polsce?

Naturyzm - filozofia i sposób na życie

Naturyzm – filozofia i sposób na życie

Naturyzm zwykle kojarzy się z bieganiem i opalaniem się na plaży, całkowicie nago. Jednak jest to także filozofia, w myśl której jej wyznawcy chcą żyć w zgodzie z naturą. Nagie kąpiele, a także opalanie się bez żadnych ubrań to swoisty manifest odnośnie tego, że nic co pochodzi od natury, nie wymaga zakrywania i ukrywania. Ważne jest jednak to, że naturyści czynią to we własnym gronie, nie narzucając się innym. Plaż dla nudystów w naszym kraju, możemy upatrywać tam, gdzie nie ma tłumów i nie wynika to z faktu, że naturyści chcą schronić się przed natrętnymi spojrzeniami. W większości to właśnie inni są speszeni ich obecnością w pobliżu.

Plaże dla nudystów w Polsce

Plaże dla naturystów w Polsce nie są popularne, a także nie są tak świetnie oznakowane jak np. w Australii, gdzie widok nudystów został całkowicie znormalizowany i zaakceptowany społecznie. Niemniej jednak, znajduje się w naszym kraju kilka plaż, na których można zażywać kąpieli słonecznych, pozostając w zgodzie z naturą. Do plaż dla nudystów w Polsce zaliczamy:

  • Plaża w Chałupach – jest to jedna z najpopularniejszych i najstarszych plaż dla nudystów w Polsce. Znajdowała się ona początkowo w samych Chałupach, jednak obecnie przeniesiona została na wschód pomiędzy Kuźnicę i Chałupy. Wyróżniają ją cztery kilometry długości, a co więcej przed ciekawskimi spojrzeniami gapiów, nudystów chroni sosnowy zagajnik. Jest to typowa plaża piaszczysta, w spokojniej okolicy.
  • Plaża w Pogorzelicy – to kolejna plaża, na której można cieszyć się bliskością natury i niczym nie osłaniać swoich ciał. Jest to zarazem jedna z najdłuższych tego typu plaż, ulokowana pomiędzy Pogorzelicą, a Mrzeżynem. Warto wiedzieć, że niegdyś tereny te należały do jednostki wojskowej, wiec na miejscu nie ma żadnej miejscowości. Do dyspozycji naturystów jest około 10 kilometrów piaszczystej, zadbanej plaży.
  • Plaża w Stogach – kolejną plażą dla nudystów jest plaża w gdańskich Stogach. Otoczona jest malowniczym krajobrazem i wydmami, co gwarantuje naturystom ciszę i spokój podczas wypoczynku. Co więcej, otacza ją bujny sosnowy las, których chroni przed ciekawskimi spojrzeniami i zgiełkiem. Największym jej atutem jest bez wątpienia lokalizacja i niezwykle łatwy dostęp. Plaża w Stogach jest skomunikowana z pozostałą częścią Gdańska przy pomocy autobusu, z którego wysiadając wystarczy skierować się do wejścia numer 23. Jest to typowa plaża piaszczysta.
Plaże dla nudystów w Polsce

Plaże dla nudystów w Polsce

Okazuje się, że w Polsce plaż dla naturystów możemy znaleźć o wiele więcej, jednak nie są one oznakowane lub oficjalnie zarejestrowane. Co więcej możemy je zlokalizować nie tylko nad morzem, ale również w bezpośrednim sąsiedztwie jezior czy innych kąpielisk. Niemniej jednak, zwykle są one oddalone od tradycyjnych plaż i ukryte w lasach lub zagajnikach. Można spotkać się także z tym, że plaże te są odgrodzone i odseparowane. Ciągle w naszym kraju naturyzm nie spotyka się ze społeczną aprobatą, a widok nagich ciał wciąż wzbudza zakłopotanie, zupełnie odmiennie niż w innych europejskich krajach.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij