Jak zostać freeganinem i filozofię free wykorzystywać w życiu?

Nie od dziś wiadomo, że kupujemy za dużo, marnujemy jeszcze więcej, a do tego zaśmiecamy planetę, zamiast o nią dbać. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście, że tak! Warto np. zostać freeganinem, i zacząć wyznawać filozofię free, dzięki temu zrobicie coś dobrego dla Ziemi, ale i dla całego świata, a przy tym zaoszczędzicie. Zatem, jak wykorzystać zasady freeganizmu w codziennym życiu?

Nie marnuj jedzenia

Jak pokazują statystyki na świecie marnuje się ponad 1/3 wyprodukowanego w danym roku jedzenia, a przy tym są nadal ludzie i zwierzęta, którzy umierają z głodu. Dlatego czas na zmiany. Owszem całego świata się nie uratuje, ale zrobi się choć jeden krok do zmniejszenia głodu na świecie, czy po prostu nie marnowania jedzenia. Na samym początku trzeba pamiętać, jak robić zakupy, czyli najlepiej korzystać z list i posiłki z wyprzedzeniem planować, co pozwoli na kupowanie takich ilości jedzenia, których się potrzebuje. Ale można pójść o krok dalej, czyli zostać freeganinem, a więc przeglądać śmietniki choćby przy dużych centrach handlowych czy supermarketach, gdyż bardzo wiele nadającego się do spożycia jedzenia się marnuje. Przydatne są też tzw. lodówki Opatrzności. Jeżeli macie za dużo jedzenia to możecie tam je oddać i inna potrzebująca osoba będzie mogła je wziąć. Są też lodówki, do których można wkładać jedzenie, a więc zbywające produkty i wziąć to, czego się potrzebuje. W ten sposób nie będziecie wydawać na jedzenie, ale też jedzenia będzie się mniej marnowało.

Zamień samochód na rower

Przyzwyczailiśmy się, że wszędzie dojeżdżamy samochodem, bo to wygodne, ale też drogie, a do tego zatruwa powietrze i przyczynia się w dużej mierze do powstania smogu. Apelujemy więc do Was, że czas najwyższy zamienić samochody na rowery i dzięki temu znowu zrobić coś dobrego dla siebie i innych. Swoją drogą poczujecie różnicę i zauważycie, jak wiele zaoszczędzicie, wszak benzyna do tanich nie należy. Warto też wiedzieć, że jazda na rowerze jest przyjemna, a przy tym pozwala lepiej się poczuć i wpisuje się w zdrowy i ekologiczny styl życia, a przy tym rowery nie wymagają dużej inwestycji, bo rzadko się psują, a przy tym w razie konieczności wymiany jakiejś części, koszty są niewielkie.

Nowe życie starych rzeczy

Skoro już wiecie, że najwyższy czas, aby rower stał się głównym środkiem transportu to warto wiedzieć, że rowery w świetnych cenach możecie kupić na stronie sklepzrowerami.pl. Ok, to czas przejść do następnych rzeczy, na których można zaoszczędzić. W ostatnim czasie przyzwyczailiśmy się, że łatwiej coś wyrzucić niż naprawić, ale czas skończyć z takim myśleniem i dawać nowe życie starym rzeczom. Zamiast wyrzucać kanapę czy meblościankę, można wybrać tkaninę tapicerską czy też folię samoprzylepną meblową i już nasze stare wypoczynki czy stare meble stają się maksymalnie stylowe i przyciągają uwagę, a my przy tym oszczędzamy. Ale to nie koniec, bo jeżeli szukacie nowych mebli, to zamiast kupować w sklepie, lepiej wybrać się na pchli targ i zakupić używane, dzięki temu zyskacie mebel z charakterem, ale też nie przyczynicie się do powstania nowych śmieci. Możecie też poszukać ogłoszeń, gdzie ktoś chce oddać za darmo meble czy wypoczynki, które potem wystarczy tylko nieco podrasować i gotowe.

A co z ubraniami?

Dużo wydajemy na ubrania, w których potem nie chodzimy i zalegają na dnie szafy i w tej dziedzinie należy coś zmienić. Przede wszystkim zamiast kupować, zdecydowanie lepiej wymieniać się ubraniami. Ale możecie też je sprzedać, a zarobione pieniądze odłożyć. Jeżeli potrzebujecie danego elementu odzieży, to zamiast do butiku, lepiej przejrzeć ogłoszenia w sieci, a gdy nic zupełnie nie będzie Was interesować, to najlepszą opcją jest udanie się do sklepu z odzieżą używaną, gdzie notabene często można znaleźć naprawdę świetne perełki, dzięki którym każda Wasza stylizacja będzie zachwycać, ale i przyciągać uwagę.

Oto nasze rady, dzięki którym nie będziecie wydawać nic, bądź też bardzo mało. Dzięki temu więcej zostanie na Waszym koncie, ale też zrobicie coś dobrego dla ziemi. Przypominamy także, aby przestać używać plastik, bądź też zmniejszyć produkcję plastikowych śmieci, choćby poprzez rezygnację z napojów w plastikowych butelkach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij