Ćwiczenia na brzuch - poznaj proste ćwiczenia na płaski brzuch!

Ćwiczenia na brzuch – poznaj proste ćwiczenia na płaski brzuch!

Płaski brzuch jest marzeniem niejednej kobiety, lecz także niejednego mężczyzny. Jedynym sposobem na uzyskanie oczekiwanego efektu są regularne ćwiczenia połączone z dietą. Uzyskiwanie wymarzonej sylwetki nie musi się jednak odbywać poprzez wycieńczające, katorżnicze treningi. Rzeźbienie mięśni brzucha i pozbywanie się zbędnej tkanki tłuszczowej może odbywać się w przyjemny sposób. Dzięki kilku prostym ćwiczeniom, możliwym do wykonania wszędzie, poprawimy nie tylko wygląd, lecz także kondycję.

Warto mieć na uwadze fakt, że same ćwiczenia nie są w stanie przynieść wymarzonego efektu. Chcąc poprawić swoją sylwetkę, należy zwrócić uwagę także na sposób odżywiania się i zastosowanie odpowiedniej diety. Dostarczając organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych, można przejść do ćwiczeń na płaski brzuch.

Brzuszki

Pierwszym ćwiczeniem prowadzącym do osiągnięcia płaskiego brzucha są „brzuszki”. Można je wykonywać w praktycznie każdych okolicznościach, nie wymagają one specjalistycznego sprzętu, a co najlepsze, bardzo szybko modelują brzuch. Przystępując do ćwiczenia należy położyć się na plecach, oprzeć głowę na dłoniach, ugiąć nogi w kolanach, a stopy położyć płasko na podłodze. Brodę skierować do góry, aby nie zaokrąglać pleców. Ćwiczenie należy wykonywać w trzech seriach po piętnaście powtórzeń.

Plank

Deska (z ang. plank) jest jednym z najlepszych ćwiczeń wzmacniających najgłębsze mięśnie brzucha, grzbietu, ramion oraz nóg. Jest to następne ćwiczenie, które nie wymaga użycia żadnego sprzętu. Aby je wykonać należy położyć się płasko na brzuchu i oprzeć ciało na przedramionach i palcach stóp. Ciało powinno się utrzymywać w linii prostej przez co najmniej 30-40 sekund aby wzmocnić mięśnie głębokie.

ćwiczenia na płaski brzuch

ćwiczenia na płaski brzuch

Unoszenie nóg leżąc

Wznosy są popularnym ćwiczeniem, do którego nie potrzeba żadnych sprzętów. Aby poprawnie wykonywać to ćwiczenie należy położyć się płasko na plecach z ramionami ułożonymi wzdłuż ciała. Następnym krokiem jest unoszenie złączonych nóg w górę, w kierunku sufitu, a następnie ich powolne opuszczanie na wysokość ok. 20 cm nad podłogą. Należy zwracać uwagę na to, aby w dolnej części ruchu nie odrywać odcinka lędźwiowego od podłogi. Ćwiczenie to powinno się wykonywać w seriach, obejmujących tyle powtórzeń, ile jesteśmy w stanie zrobić, zachowując odpowiednią technikę.

Wykroki

Wykroki są ćwiczeniem możliwym do wykonania w praktycznie każdych warunkach. Podobnie do wcześniejszych ćwiczeń, nie wymagają one żadnego specjalistycznego sprzętu, co czyni je bardzo przystępnym. Wykroki wzmacniają mięśnie brzucha, podnoszą pośladki i wysmuklają uda. Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie należy wysunąć jedną z nóg do przodu, na odległość ok 50 cm. Następnie powinno się obniżyć pozycję ciała w taki sposób, aby kolano zginało się pod kątem 90 stopni. Tylne kolano powinno dotykać podłoża. Wróciwszy do pozycji wyjściowej, należy powtórzyć ćwiczenie na drugą nogę. Aby uzyskać wymarzone rezultaty, wykroki powinno wykonywać się w 3 seriach po 15 powtórzeń.

Siad narciarski

Siad narciarski jest ćwiczeniem bardzo dobrze modelującym mięśnie brzucha w krótkim czasie. Również do jego wykonywania nie jest potrzebny żaden sprzęt. Aby poprawnie wykonać to ćwiczenie, należy stanąć tyłem do ściany w odległości ok 50-60 cm, a następnie przechylić się w tył w celu oparcia się plecami o ścianę. Następnie należy przesunąć się w dół ściany, uginając kolana pod kątem 90 stopni i utrzymując głęboki przysiad. Ćwiczenie to powinno się wykonywać tak długo, jak to możliwe.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij