Gdy Ty lubisz zaszaleć, a on stawia na klasykę – jak połączyć oba punkty widzenia i zaaranżować wspólną sypialnię?

Punkty widzenia par często różnią się i to w różnych dziedzinach. Dzisiaj skupimy się na zmiennym guście dotyczącym aranżacji wnętrz. Gdy Ty lubisz zaszaleć, a on stawia na klasykę – jak połączyć oba punkty widzenia i zaaranżować wspólną sypialnię? Postaramy się znaleźć odpowiedzi, jak dojść do konsensusu.

Styl napisany oryginalnością, czyli Twój punkt widzenia

Bądźmy szczerzy, punkty widzenia mogą być różne, ale nie oznacza to wcale, że nie można znaleźć żadnego punktu wspólnego, zresztą zawsze można iść na kompromis. Ważne przy aranżacji jest to, aby obie strony miały coś do powiedzenia, wszak obie strony mają dobrze się czuć w swojej sypialni. Dlatego też najlepiej już wcześnie dogadać się, kto za co odpowiada. To zdecydowanie lepsza opcja niż chodzenie na wspólne zakupy, wszak mogłyby się okazać nieudane, szczególnie, że oboje krytykowalibyście swoje wybory. Jeżeli Ty w aranżacji lubisz zaszaleć i stawiasz na oryginalność, to powinnaś zając się wyborem dekoracji i wybrać kolor na jedną ścianę, która notabene może być pomalowana nawet w bardzo intensywnym odcieniu szmaragdu, bądź też można na niej ułożyć płytki w wersji 3D. Warto jeszcze zastanowić się, jakie dekoracje będą pasować do Twojego gustu. Na pewno możesz zdecydować się na dekoracyjny świecznik szklany bądź też bogato zdobiony, do którego dobierzesz pikowane świeczki. Oczywiście na ścianie nie może jeszcze zabraknąć dużego zegara, także o lustrzanej tarczy. Jest on obłędny.

Styl napisany klasyką, czyli jego punt widzenia

Punkt widzenia Twojego partnera może być zdecydowanie inny. Jeżeli lubi klasykę, to na pewno powinien wybrać kolor farby na pozostałe ściany, wszak wiadomo, że wybierze coś przytulnego i delikatnego, a jak wiadomo nie od dziś sypialnia poza walorami estetycznymi ma przede wszystkim zachwycać harmonią i sprzyjać wypoczynkowi. Jemu na pewno spodobają się szare czy białe farby. Czas wybrać też dekoracje w „jego” stylu i tutaj wprost idealnie sprawdzą się klasyczne ramki na zdjęcia. Partner może także wybrać jakąś dekorację na ścianę. Może to być choćby elegancki plakat w antyramie czy też obraz w pastelach.

Kto wybiera meble?

Skoro ściany są już pomalowane, a dekoracje wybrane, to czas wybrać jeszcze meble. Tutaj także wybór jest ogromny. Jednak wybór mebli lepiej pozostawić jemu, bo jak pewnie zdajesz sobie sprawę, to klasyka jest zawsze w modzie, stąd też wybierając np. drewniane meble z widocznymi słojami zyskacie wnętrze z charakterem, ale też utrzymane w ponadczasowej stylistyce. Ty z kolei możesz pokazać swój gust przy wyborze łóżka i tak może to być model z pikowanym zagłówkiem, ale też możesz postawić na coś jeszcze bardziej wpisującego się w Twój gust, a więc łóżko na białej, okrągłej podstawie, które rzeczywiście przyciąga uwagę i ma w sobie to coś. Z kolei wspólnie warto wybrać szafę. On skupi się na jej walorach praktycznych i funkcjonalności, a tym wybierzesz jej drzwiczki np. szklane bądź też z kolorowym dekorem.

Jak to wszystko ogarnąć?

Czas teraz już na urządzanie wnętrza. Gdy on wnosi meble, ty skupiasz się już na tym, gdzie warto je ustawić. Ale tak poważnie, ten aspekt akurat lepiej przegadać, wszak funkcjonalność pomieszczenia powinna być dla Was tak samo ważna. Na pewno mamy fajny life hack, jak ustawić wybrane przez Was dekoracje. Otóż w tym przypadku najlepiej ułożyć je na zmianę. Obok wybranego przez Ciebie zegara można zawiesić klasyczny obraz, natomiast obok wybranej przez niego klasycznej ramki na zdjęcia – tę w wersji glamour z bogaty dekorem, którą wybrałaś. Wspólnie warto jeszcze wybrać pościel oraz pled, które także są bardzo ważnymi elementami wyposażenia sypialni. A na końcu każde z Ws niech wybierze po dwie poduszki w dekoracyjnych poszewkach, które powinny znaleźć się na łóżku, tworząc ciekawy kontrast, który notabene jest także bardzo modny.

Oto nasze rady, ale i propozycje, co warto wybrać i na co postawić, gdy macie tak odległe gusta. Przypominamy jeszcze, że przy wyborze mebli, ale i dekoracji należy kierować się ich jakością, a każdy zakup zdecydowanie lepiej przemyśleć, by nie żałować i niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij