Czym jest swingowanie? Polscy swingersi w coraz liczniejszej grupie!
Swinging to inaczej aktywność seksualna, która opiera się na uprawianiu seksu grupowego z obcymi sobie ludźmi. Jest to opcja dla singli, jak również par będących w związkach (nawet małżeńskich).
Często swingowanie mylone jest z poliamorią, co jest błędem, ponieważ to pierwsze opiera się na przygodnym seksie bez zobowiązań, a to drugie dotyczy związków opartych na miłości i przywiązaniu. Kim więc są swingersi, gdzie można ich spotkać i czy w Polsce jest to popularne?
Kim są swingersi?
To ludzie – najczęściej małżonkowie, narzeczeni oraz pary każdej płci, które szukając urozmaicenia w pożyciu intymnym wymieniają się między sobą partnerami seksualnymi. Często między swingersami nawiązuje się nić sympatii, przyjaźni i spotykają się oni często, wymieniając między sobą małżonkami w przyjaznej atmosferze. Nie może być jednak mowy o zbytnim zbliżeniu emocjonalnym między partnerami obu stron, ponieważ może doprowadzić to do zazdrości, zdrad (takich, o których partner/ka nie wie), wrogości i w konsekwencji prowadzić do zakończenia związków obu par. Dlatego powinna to być relacja oparta na miłym spędzeniu czasu razem i seksualnej relacji, lecz bez angażowania się żadnej ze stron.
Kiedy pojawili się swingersi?
Wbrew pozorom to nie pojawili się oni dopiero współcześnie, w XXI wieku, lecz dużo, dużo wcześniej. Na początku XX wieku, w latach 50 i 60-tych pojawili się pierwsi amatorzy wymiany par. Odbywało się to wszystko w czasach rewolucji seksualnej w Stanach Zjednoczonych, gdzie znacznie poluzowały się stare zasady moralne, którymi jeszcze niedawno mocno się przejmowano i zaczęto żyć mniej pruderyjnie.
Gdzie można spotkać swingersów?
Dzielenie się partnerami przez swingersów odbywa się zazwyczaj w specjalnie do tego przystosowanych klubach, wyłącznie dla fascynatów tego typu aktywności seksualnych.
W Polsce tego typu kluby znajdują się w takich miastach jak Lubliniec (blisko Częstochowy), Łódź, Czeladź, Częstochowa oraz oczywiście Warszawa. Wyposażone są niejednokrotnie w specjalnie zaprojektowane pokoje do praktyki BDSM, z dużymi łóżkami, które pomieszczą wiele osób, spa, prysznice, pokoje do masażu oraz dyskretną, miłą i fachową obsługę.
Również imprezy swingersów odbywają się w prywatnych domach samych zainteresowanych, jednak klubu cieszą się dużo większą popularnością.
Jakie są zalety swingowania?
Idea swingowania do teraz wzbudza sporo emocji i kontrowersji, jednak warto zastanowić się nad jego zaletami, których wbrew pozorom jest sporo. Wśród korzyści znajdują się przede wszystkim:
- urozmaicenie i dodanie pikanterii życiu intymnemu,
- możliwość poznania wielu ciekawych ludzi z całego świata,
- dobra zabawa w luksusowych warunkach i przeżycie przygody, którą zapamięta się na całe życie,
- poznanie swojej seksualności oraz drugiej połówki,
- pozbycie się wstydu, zyskanie pewności siebie i otwarcie się na nowe doznania w sferze erotycznej,
- wcielenie w życie głęboko skrywanych fantazji seksualnych,
- rozpalenie przygasłych emocji w związku i wzrost zaufania do kochanej osoby.
Czy warto namawiać partnera/partnerkę do zostania swingersem?
Nie warto zmuszać ukochanej osoby do swingowania, jeśli nie ma na to ochoty, ani swingować bez wiedzy drugiej osoby. Może to prowadzić do pogorszenia stosunków w związku, poprzez kłamstwa, wywieranie presji, szantażowanie i zmuszanie do robienia czegoś wbrew woli osoby ukochanej. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do zakończenia związku w atmosferze wzajemnych pretensji, obwiniania się nawzajem i przerzucania winą za rozpad pożycia.
swingowanie jest dla odważnych