Tatuaż na kostce – ciekawe wzory, zalety, wady i pielęgnacja
Są takie miejsca, gdzie wykonanie tatuażu jest mniej bolesne oraz takie, gdzie jest bardzo bolesne. Można znaleźć mapę ciała, gdzie wskazane są punkty szczególnie wrażliwe. W przypadku niektórych miejsc i osób wrażliwych może dojść przy wykonywaniu tatuażu nawet do omdlenia. Jednak nie chodzi o to, aby straszyć, ale o to, by mieć świadomość przed wykonaniem tatuażu. A jak to jest z tatuażem na kostce? Poznaj jego zalety, wady, ciekawe wzory i sposoby pielęgnacji.
Tatuaż na kostce – co warto wiedzieć przed jego wykonaniem?
Kostka jest jednym z tych miejsc, gdzie wykonanie tatuażu jest niezwykle bolesne. Dlatego trzeba się zastanowić nad wykonaniem go na samej kostce, ale już nad nią, czyli na łydce nie ma większego problemu i ból nie będzie tak dotkliwy. Kostka jest też wystającą częścią ciała, zgrubieniem, zatem trzeba się liczyć z tym, że tatuaż wykonany bezpośrednio na niej może być nieco zniekształcony. Zatem lepiej wybrać miejsce poniżej lub powyżej. Kostka łączy stopę z nogą i jest częścią ograniczającą staw skokowy. Z tego powodu, że stopa jest często w ruchu tatuaż wykonywany w jej obrębie jest bolesny i może dłużej się goić, oczywiście także z powodu noszonego obuwia. Tatuaż na kostce zatem najlepiej wykonać latem, gdy nosi się otwarte obuwie.
Zalety i wady wykonania tatuażu na kostce
O wadach już częściowo powiedzieliśmy. W końcu każdy chce, by tatuaż był ładny, a jego kształt od razu rozpoznawalny i nie karykaturalny, a nierówna powierzchnia sprawia, że niektóre wzory mogą się nie sprawdzić. Bolesność tatuażu na kostce określana jest jako bardzo wysoka, co oznacza, że przy wykonywaniu takiego tatuażu możesz płakać z bólu. Tutaj jak już wspomnieliśmy dla osób wrażliwych jest alternatywa, a tą jest tatuaż na łydce. Zaletą tatuażu na kostce jest na pewno fakt, że bardzo dobrze prezentują się na niej wzory biżuteryjne. Świetnie sprawdza się latem, gdy nosi się otwarte obuwie. Można taki tatuaż wtedy dobrze wyeksponować. Niemniej jednak wadą jest, że zimą będzie niewidoczny i zawsze przesłonięty przez skarpety lub buty. Tatuaż na kostce nie rzuca się bardzo w oczy i to ten rodzaj dziary, który wybierasz przede wszystkim dla siebie. Sprawdzi się dla osób, które pracują w miejscu, gdzie obowiązuje formalny dress code, szczególnie dla kobiet, które mogą założyć buty z wyższą cholewką czy zasłaniające kostkę.
Na jakie wzory na kostce można i warto się zdecydować?
Co można wykonać na kostce. Na pewno sprawdzą się motywy w ruchu, czyli elementy roślinne i zwierzęce, a także nieożywione, które właśnie przez ruch mogą być nieco zniekształcone i nie jest to w tym przypadku wadą. Można tu wymienić łapacz snów, bransoletkę składającą się z kilku splątanych rzemieni czy z wytatuowanymi zawieszkami albo lecące ptaki, czy unoszący się w powietrzu dmuchawiec. Na kostce może się też pojawić motyw czaszki czy kwiatów. Napisy raczej lepiej umieszczać nad kostką lub pod kostką.
Jak dbać o tatuaż na kostce i co powinien zawierać zestaw kosmetyków do tatuażu?
Bez wątpienia zestaw kosmetyków do tatuażu będzie niezbędny od pierwszego dnia po wykonaniu dziary. Trzeba będzie już po 2 godzinach zdjąć folię do tatuażu i przemyć go żelem do mycia tatuażu. Następnie trzeba osuszyć go ręcznikiem bezpyłowym. W kolejnym kroku konieczne jest dobre nawilżenie i tu sprawdzają się maści i kremy przyspieszające gojenie. Gdy tatuaż po około trzech lub czterech tygodniach jest zagojony należy chronić go przed działaniem słońca i smarować specjalnym kremem do tatuażu z faktorem 50+. Ten ostatni także może wchodzić w skład zestawu kosmetyków do tatuażu. Warto zakupić go przed wykonaniem tatuażu, bo krem przyspieszający gojenie bardzo pomaga i zapobiega nadkażeniu.
Tatuaż na kostce to na pewno ciekawa opcja. Trzeba jednak odpowiednio dopasować wzór, aby dobrze się prezentował. Prawidłowa pielęgnacja ma ogromne znaczenie. Musisz pamiętać, że aktywność fizyczną w okresie gojenia tatuażu musisz ograniczyć do minimum, a treningi są wykluczone, bo będziesz drażnić ranę. Nie możesz też korzystać z basenu ani kąpać się w żadnym otwartym akwenie.