Koniec z męskim tabu – farba do włosów czy zarostu oraz stosowanie makijażu nie jest wstydem

Jest wiele męskiego tabu na temat dbania o siebie. Do tego stopnia, że niektórzy mężczyźni twierdzą, że prawdziwy facet powinien używać tylko szarego mydła. A przecież dbanie o siebie powinno być codziennością, a nie powodem do wstydu. Jak napeży o siebie dbać, by żyć na miarę XXI wieku.

Nie bój się farbowania i postaw także na farbę do brody

Farbowanie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Mężczyzna nie musi być skazany na widok siwych i coraz bardziej siwych włosów zarówno na głowie, jak i brodzie. Dostępne są farby do brody czy włosów, dzięki którym możesz pokryć 100% siwizny. Oczywiście pamiętaj, by zaopatrując się w obydwa produkty odpowiednio dobrać odcienie. W ten sposób efekt koloryzacji może być bardziej naturalny. Zawsze możesz też postawić na odsiwianie czy cieniowanie. W końcu lekko siwe włosy także mogą prezentować się dobrze. Pamiętaj by stosować się do wszystkich wytycznych producenta i trzymać produkt na włosach tak długo, jak jest to zalecane. Jeżeli nie chce Ci się samodzielnie wykonywać koloryzacji, to możesz udać się do barbera na strzyżenie włosów czy trymowanie brody połączone z farbowaniem.

Pamiętaj, że medycyna estetyczna jest także dla mężczyzn

Na pewno największym tabu poza farbowaniem jest medycyna estetyczna, a mężczyzna XXI wieku nie powinien się jej bać, tym bardziej że może pomóc mu rozwiązać wiele problemów, np. usunąć znamię barwnikowe czy pieprzyk. Pomoże również na łysienie plackowate na brodzie, czy wreszcie głębokie zmarszczki. Korzystanie z niej wcale nie oznacza wyprasowanej twarzy z wypełnieniami, bo z dobrodziejstw medycyny estetycznej można korzystać z umiarem. Warto zatem udać się do doświadczonego lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Ten dział medycyny pomoże również uporać się z opornym tłuszczem, którego nie można zgubić przez ćwiczenia. Odpowiednie zabiegi z użyciem fal elektromagnetycznych czy specjalnych wałków mogą pomóc w metabolizowaniu opornego tłuszczu.

Nie bój się stosowania kremów do twarzy i serum pod oczy, a nawet kosmetyków do makijażu

Męska kosmetyczka nie powinna składać się tylko z szarego mydła. Powinno być w niej znacznie więcej poza nim czy antyperspirantem. Na pewno ważny jest nawilżający krem do twarzy. Dzięki temu można uniknąć szybkiej utracie wody i przesuszeniu skóry. Z kolei serum pod oczy sprawdza się, gdy masz za sobą ciężką noc. Pomaga w regeneracji i przycyznia się do zwężenia rozszerzonych naczyń krwionośnych. Można też sięgnąć po kremy przeciwzmarszczowe, jeśli nie korzysta się z medycyny estetycznej. Są takie zawody, gdzie prezencja jest szczególnie ważna. Na pewno mężczyźni pracujący przed kamerą nie mogą też stronić od makijażu. Dotyczy to także mężczyzn, którzy uczestniczą w ważnych spotkaniach biznesowych i chcą dobrze się prezentować. Trzeba od razu powiedzieć, że makijaż nie jest sposobem na zaskórniki czy widoczne wrastające włosy. Tymi powinien zająć się dermatolog.

Depilacja może sprzyjać Twojemu zdrowiu, zatem dbaj o regularne usuwanie zbędnego owłosienia, także w strefach intymnych

Współczesny mężczyzna nie boi się także depilacji. Może o nią zadbać stosując kremy do depilacji, a także dobre maszynki. Może stosować dedykowane produkty także do depilacji stref intymnych. Usuwanie owłosienia pozwala szybciej rozpoznać ewentualne choroby czy zmiany skórne. Jednocześnie w ten sposób można wyeliminować bądź ograniczyć ryzyko grzybicy. Pielęgnacja zarówno pod pachami jak i stref inymnych jest też znacznie łatwiejsza.

Skoro już obaliliśmy wszystkie męskie tabu, to czas na jeszcze kilka ważnych rad. Pamiętaj, by nieco zwolnić i zawsze mieć czas na sen. Dzięki temu zachowasz zdrowy wygląd skóry, ale i prawidłowy metabolizm, czy poziom hormonów w organizmie. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie sprzyjają tyciu i trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Wysypiając się masz też więcej energii. Dbaj o swój rozwój i zawsze znajduj odrobinę czasu tylko dla siebie. Zdrowy egoizm jeszcze nikomu nie zaszkodził, a rozwijanie własnych pasji może dać poczucie radości i spełnienia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij