5 ciekawych sposobów na wykorzystanie taśmy LED w domu

Taśmy LED są coraz popularniejsze w aranżacjach wnętrz. Wiele osób dostrzega ich liczne zalety, bowiem nie tylko dobrze oświetlają przestrzeń, ale i upiększają różne przedmioty, czy też doskonale je eksponują. Taśmę LED można wykorzystać na różne sposoby i dziś przedstawimy 5, które wydają się zarówno ciekawe, jak i praktyczne.

Po pierwsze: oświetlenie obrazu lub dekoracji w witrynie

Oprawy oświetleniowe gwarantują odpowiedni stopień rozpraszania światła. W przypadku taśm led gęsto rozmieszczone diody zapewniają wyrazisty efekt, zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny. W salonie coraz częściej i chętniej umieszczamy obrazy na płótnie, a także grafiki w antyramach. Każdą taką dekorację można odpowiednio podświetlić, wystarczy zastosować taśmy LED. W ten sposób można jeszcze lepiej uwydatnić szczegóły danego dzieła i zwrócić na nie uwagę osób, które przekraczają próg domu. Bez wątpienia dodają im artystyczny wyraz. W końcu światło w sztuce pełni istotną rolę.

Po drugie: doskonałe podświetlenie wanny zapewniające nastrojową atmosferę

Chcesz stworzyć w domu domową strefę SPA? Nic nie stoi na przeszkodzie nawet jeśli nie posiadasz klasycznego jacuzzi czy wanny z hydromasażem. W końcu nastrojową i relaksującą atmosferę można stworzyć także bez dodatkowych bąbelków. Pomogą płatki kwiatów, olejki eteryczne, ale również odpowiednie oświetlenie. Krawędzie wanny można podświetlić używając do tego celu taśmy LED. Generalnie w łazience należy stosować wodoodporne i wodoszczelne oprawy oświetleniowe. Takie też mogą być taśmy LED, a przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na stopień szczelności IP. Takie taśmy mogą być wyposażone w jednobarwne diody lub takie, które zmieniają swoje kolory. W tym przypadku stosowane są podstawowe barwy, które mieszane są w ramach zmieniania się kolorów. Są to taśmy LED RGB, którymi można sterować za pomocą dołączonego do zestawu pilota bądź też dedykowanej aplikacji.

Po trzecie: praktyczne oświetlenie łóżka, dzięki któremu nie budzisz w nocy domowników

Kolejne ciekawe wykorzystanie taśmy LED w domu to oświetlenie krawędzi czy też wezgłowia łóżka. W każdym przypadku zyskuje się oświetlenie dekoracyjne, a jednocześnie komfortowe oświetlenie punktowe, dzięki któremu nie trzeba korzystać chociażby z lampek nocnych. Zyskuje się dodatkowe oświetlenie do czytania. Pozwoli ono również nie pobudzić domowników, gdy przyjdzie wstać w nocy z jakiegoś powodu. Wtedy nie trzeba włączać dodatkowego światła, zatem zastosowanie taśm LED jest bardzo wygodne. W tym przypadku także można skorzystać z oświetlenia zmieniającego rytmicznie swoją barwę albo jednolitego.

Po czwarte: doświetlenie lustra w łazience, ale i w klasycznej toaletce

Odpowiednie oświetlenie lustra ma o tyle istotne znaczenie, że należy uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do światła dziennego i to niezależnie od pory. Dzięki temu znacznie łatwiej jest wykonać udany makijaż czy nie przyciąć się przy goleniu czy trymowaniu i przycinaniu brody. Zatem zamiast oprawy oświetleniowej typu kinkiet, lepiej zastosować taśmy LED. Zresztą takie oświetlenie warto zastosować również w sypialni czy salonie, a dokładnie wokół lustra dołączonego do toaletki. Będzie to alternatywa dla rozmieszczonych na krawędziach lustra kulek LED.

Po piąte: oprawa oświetleniowa idealna do podkreślenia wnęki czy sufitu podwieszanego

Bez względu na miejsce taśmy LED doskonale się sprawdzają. Podkreślają listwy na ścianach czy też przypodłogowe, listwy przyschodowe, ale również wnęki czy sufity podwieszane. Rozmieszczenie ich po obwodzie gwarantuje najlepszy efekt. Sprawdzi się to we wnękowej garderobie, urządzanej we wnęce spiżarni, ale również wnęce RTV. Oczywiście w ostatnim przypadku służy do podświetlenia sprzętu wtedy, gdy nie jest on włączony. Na suficie podwieszanym doskonale sprawdzają się oczka LED, a nawet prawy oświetleniowe typu plafoniery. Niemniej jednak taśmy LED mają w sobie coś wyjątkowego.

Taśmy LED możesz wykorzystać w swoim domu na różne sposoby. Doskonale sprawdzą się też na tarasie. Dzięki temu będzie się prezentował efektowniej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij