Co to jest catering dietetyczny i kto najchętniej z niego korzysta?

Świadomość społeczeństwa względem zdrowego odżywiania z każdym rokiem jest większa. Dzięki temu ludzie wiedzą, co powinni jeść, a czego dobrze jest unikać. Niestety nie potrafią diety odpowiednio zbilansować, to już zadanie dla dietetyków. Poznajcie catering dietetyczny – propozycję dowozu zbilansowanych posiłków pod same drzwi.

Co to jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny inaczej zwany jest dietą pudełkową lub dietą z dowozem pod same drzwi. Takie firmy jak choćby Light Catering służą wieloma propozycjami gotowych diet lub żywieniem opracowanym dla konkretnej osoby. Zamawiający otrzymuje gotowe posiłki pod wskazany adres, a posiłków tych może być do 5 dziennie. Na każdy dzień zostają przygotowane zróżnicowane smakowo dania z odpowiednio obliczoną liczbą kalorii.

Dla kogo jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to propozycja głównie dla osób zabieganych, zapracowanych, którzy nie mają czasu na wymyślanie zdrowego żywienia, a do tego jeszcze na robienie zakupów i przygotowanie posiłków. Często z cateringu dietetycznego korzystają też osoby starsze, alergicy, osoby chcące się odchudzać, sportowcy, wegetarianie, weganie, ale także ci, którzy z powodów zdrowotnych muszą mieć opracowaną specjalną dietę.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

W firmie cateringowej Light Catering cena uzależniona jest od rodzaju diety, ilości kalorii w pożywieniu, rodzaju oraz okresu, na jaki zostaje zamówiona. Im dłużej, tym większy rabat do odliczenia. Na przykład dieta Paleo w opcji Standard, z liczbą kalorii 2000, okresem dwóch tygodni z weekendami to koszt 70 złotych na dzień. Natomiast ta sama dieta z wybranym okresem 12 tygodni i 1500 kalorii to już 62 złote za dobę. Przy składaniu zamówienia można też skorzystać z opcji Premium, gdzie z wyświetlonej listy produktów można wykreśli te, których w przyszłości chciałoby się uniknąć w jadłospisie. Opcja Premium do dodatkowy koszt 20 złotych.

Zalety cateringu dietetycznego

Catering dietetyczny posiada szereg zalet, między innymi:

  • różnorodność i sezonowość diety;
  • nadzór dietetyka;
  • dostawa pod same drzwi, w przypadku Light Catering do prawie 2000 miejscowości w Polsce;
  • przejrzyste zasady zamawiania;
  • więcej czasu wolnego;
  • dieta według preferencji klienta;
  • gotowe posiłki, jeśli nie masz talentu do wymyślania i gotowania;
  • rozmaitość smaków i duży wybór diet;
  • preferencyjna cena dla osób zamawiających na dłuższy okres.

Jaki by był powód zamówienia cateringu dietetycznego, czy to odchudzanie, czy względy zdrowotne, z pewnością jest to forma wygodna, a wręcz komfortowa. Oszczędność czasu, szczególnie u osób zapracowanych dzięki diecie pudełkowej daje im więcej chwil na odpoczynek.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij