Bezpieczne sposoby na zatkane pory

Na widoczność porów wpływa wiele czynników, a zwłaszcza pielęgnacja skóry. Nieprawidłowo przeprowadzana sprzyja zatykaniu się ujść gruczołów łojowych i gromadzeniu w nich zanieczyszczeń takich jak kurz. Jednym ze sposobów na zatkane pory jest zabieg oczyszczania, ale nie tylko!

Oczyszczanie

Pory odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu skóry. Są niezbędne w wielu ważnych procesach takich jak termoregulacja czy detoksykacja. Ich obecność i zagęszczenie uwarunkowane są genetycznie, ale na widoczność wpływają czynniki środowiskowe. Zatkane pory przestają spełniać swoje zadania, stając się jednocześnie przyczyną różnych problemów natury dermatologicznej. W dodatku wyglądają nieestetycznie.

Przede wszystkim ważne są nawyki pielęgnacyjne, w tym zabiegi oczyszczania z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków. Pozwalają one odciążyć powierzchnię skóry oraz oczyścić ujścia porów z zanieczyszczeń, martwego naskórka oraz nadmiaru zalegającego sebum. W wyniku zapychania pory poszerzają swoje rozmiary, stając się bardziej widoczne. Udrażnianie ujść porów stwarza więc im warunki do optymalnego funkcjonowania i naturalnego wyglądu.

Kosmetyki do mycia i złuszczania skóry nie mogą być jednak przypadkowe. Najlepiej sięgnąć po dermatologiczne produkty do mycia twarzy. Pozwalają one w bezpieczny sposób usunąć zabrudzenia różnego typu, pozostawiając przy tym skórę miękką i wstępnie nawilżoną, gotową do późniejszego zabiegu tonizacji.

Tonizacja

Reguluje ona pH skóry i ogranicza rozwój bakterii. Dzięki temu skóra jest wolna również od zanieczyszczeń pochodzenia biologicznego, co sprzyja usprawnieniu procesów odnowy. Tonizacja wpływa także na aktywność gruczołów łojowych. Regulując ich zdolności wydzielnicze, pozwala kontrolować ilość uwalnianego sebum. Do zabiegu tonizowania wskazane jest wybieranie dermokosmetycznych toników. Ich bezpieczna formuła, czyli wolna od elementów szkodliwych, sprzyjających powstawaniu podrażnień i efektu przesuszania kompozycja składników, umożliwia efektywną pielęgnację cery i zmniejszenie widoczności porów.

Nawilżanie

To trzeci, ale nie mniej ważny krok, jeśli chodzi o zatkane pory. Odpowiednio dobrane kremy i balsamy, czyli kosmetyki o właściwościach hydrofobowych, hydrofilowych i okluzyjnych, sprzyjają nie tylko poprawie jędrności skóry, lecz także zmniejszeniu widoczności porów ze względu na dodatkowe działanie ściągające. Dermokosmetyczne produkty do twarzy są bezpieczne dla każdego typu cery, zarówno zmagającej się z różnego rodzaju problemami dermatologicznymi, jak i zdrowej.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W pielęgnacji twarzy z widocznymi porami ważna jest także zmiana niektórych nawyków – dotyczy to m.in. odpowiedniej temperatury wody (gorąca sprzyja przesuszaniu naskórka, dlatego lepiej jej unikać). Dobrze też zwrócić uwagę na twardość i skład chemiczny wody. Twarda i zanieczyszczona np. chlorem sprzyja powstawaniu problemów podobnych do tych występujących w przypadku stosowania zbyt ciepłej wody. Do oczyszczania porów najlepiej stosować chłodną wodę. Niska temperatura bowiem orzeźwia i pobudza krążenie, przyspiesza też wchłanianie się opuchniętych powiek i cieni pod oczami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij